V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rozpočet ČT na rok 2015 bude 6,96 miliardy Kč

Výnosy z reklamy, sponzoringu a práv mají stoupnout na 630 milionů Kč.

Česká televize bude v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem ve výši 6,956 miliardy Kč, což je o 90 milionů méně, než byl plánovaný rozpočet na letošní rok. Na středečním zasedaní Rady ČT to uvedl předseda Dozorčí komise Rady Jiří Staněk. Rada následně návrh rozpočtu schválila.

„Inkaso televizních poplatků, které je hlavním zdrojem příjmů České televize, je očekáváno ve výši 5,675 miliardy Kč,“ řekl Staněk.

Příjmy

Uvedl, že příjmy za prodej reklamy, sponzoringu a práv by měly být zhruba 630 milionů Kč, což je o 85 milionů více než roce 2014. Nárůst podle něj způsobil například vyšší plán prodeje práv.

Náklady

Hlavní nákladovou složkou rozpočtu zůstávají externí náklady na výrobu. Pro příští rok je ČT plánuje ve výši 2,253 miliardy Kč, budou tedy o 103 milionů nižší než letos. Pokles je podle Staňka způsoben hlavně tím, že v příštím roce se nekoná žádná velká mezinárodní akce typu olympijských her nebo mistrovství světa ve fotbale.

Mzdové náklady by měly být 1,789 miliardy Kč, což je úroveň shodná s letošním rokem.

Investice

Investice mají v příštím roce činit 742 milionů Kč. K hlavním investicím patří výstavba brněnského televizního studia nebo vklady do digitálních technologií.