V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rozvoj bikesharingu Ofo v Evropě řídí Kacper Winiarczyk z Uberu

Kacper Winiarczyk

Kacper Winiarczyk

Kacper Winiarczyk se nově stal ředitelem rozvoje čínské bikesharingové služby Ofo v oblasti střední a východní Evropy. Jedná se o nově vytvořený post v rámci služby, která vznikla v roce 2014. Winiarczyk bude mimo jiné dohlížet na rozvoj aktivit Ofo v Praze. Bikesharingová služba momentálně hledá lokálního ředitele expanze pro Prahu, který by se staral o její rozšiřování do dalších českých měst.

Winiarczyk doposud působil jako šéf služby sdílené dopravy Uber v Polsku. Měl na starosti vstup služby Uber do Polska a vybudování celého tamního týmu. Vedle rozvoje polského trhu pomáhal také s jejím spuštěním v Bulharsku, Rumunsku a Česku.

Kolo bikesharingové služby Ofo

Kolo bikesharingové služby Ofo

Bikesharing Ofo, jehož kola se vyznačují žlutou barvou, funguje v Praze od letošního září, zatím jen na Praze 7. Během letošního jara plánuje expandovat do dalších částí hlavního města.

Jeho konkurentem je typicky růžová Rekola, která se letos v dubnu spojila s francouzským developerem Unibail Rodamco a u jeho obchodních center Chodov a Černý Most svá kola nabízí k zapůjčení. Kromě těchto dvou služeb sdílení kol existují v hlavním městě i ostatních městech samostatné půjčovny kol. 

Do konce roku byl bikesharing Ofo v Praze kvůli testování dostupný zdarma, od letošního roku se počítá za každých započtených 30 minut uživateli 10 Kč. Rekola u jednorázové výpůjčky mají prvních 15 minut zdarma, každých dalších 15 minut pak za 8 Kč. Kromě toho nabízí i dlouhodobější balíčky, například měsíční předplatné za 320 Kč.