Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

RTA kvůli krokům Primy přestala vysílat, zatím ale nikoho nepropustila

  • ČTK
  • 04. 01. 2012 06:00

Regionální televizní agentura (RTA) prozatím ukončila vysílání. Týká se to šesti oblastních studií RTA, která působí v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Zlíně a Hradci Králové. Studia ale zatím nikoho nepropustila a jsou připravena opět vysílat, řekl v úterý výkonný ředitel RTA Pavel Zuna.

RTA dosud vysílala na společných frekvencích s Primou. Prima ale od Nového roku svou dosavadní licenci nahradila novou pro stanici Prima family, a vysílání RTA tak skončilo.

Agentura kvůli tomu podala žalobu na protiprávnost takového kroku a zároveň požádala o předběžné opatření, aby jí byl přístup do vysílání nového programu umožněn. To ale soud zamítl. Podle Primy agentura RTA údajně šíří nepravdivá tvrzení o nárocích na připojování do programu Primy až do roku 2018.

„V tuto chvíli nevysíláme, situace je ve všech regionech stejná. Zatím čekáme na rozhodnutí institucí, které jsme oslovili, a jsme připraveni se do vysílání znovu vrátit,“ řekl Zuna.

Například v RTA Východní Čechy je situace taková, že kameramani, reportéři a moderátoři, kteří v pobočce pracovali jako osoby samostatně výdělečně činné, byli naposledy v práci v pondělí. Tři zaměstnanci oficiální výpovědi nedostali a čekají na konečné rozhodnutí vedení firmy. Zpravodajství pro východní Čechy připravovalo více než deset lidí.