Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Rubikon PR komunikuje za Čihákovu IdeaSense

Kateřina Ailová a Rudolf Čihák

Kateřina Ailová a Rudolf Čihák

Agentura Rubikon PR nově zajišťuje mediální komunikaci pro firmu IdeaSense, které šéfuje zakladatel Rudolf Čihák, jenž ji napůl s Kateřinou Ailovou vlastní. IdeaSense se zabývá inovacemi produktů, služeb a obchodních modelů prostřednictvím metody inovačních farem, metoda se opírá o kulturní antropologii. Stěžejním bodem spolupráce je tedy zviditelnit aktivity firmy na českém trhu a dostat téma inovací do širšího povědomí veřejnosti.

O komunikaci IdeaSense se v Rubikonu bude starat Eliška Čermáková se svým týmem. „Jako jedna z mála firem se u nás IdeaSense zabývá oblastí inovací za využití human centered design, jako jediní v Česku také využívají prediktivních trhů v tvorbě inovací a výzkumu trhu,” říká o novém klientovi Šimon Rákosník, managing partner Rubikon PR.

S technologicky zaměřenými klienty má agentura zkušenosti. Spolupracuje například s Aitom, Simple Cell, Taxify , Mailkit, RTB House nebo Okin Facility.