Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Rubikon pro iCollege, Upvest a soutěž Vodafonu

Agentura Rubikon PR na jaře zahájila spolupráci s několika novými klienty. Od března má na starosti veškerou mediální komunikaci iCollege, neziskové vzdělávací instituce, která podporuje začínající internetové podnikatele. Zaměří se přitom na představení nového kurzu a jednotlivá školení.

Od dubna se agentura stará o komplexní komunikaci a sociální sítě soutěže Vodafone Nápad roku. Ta už 11 let podporuje mladé podnikatele z Česka a Slovenska.

Dál Rubikon pracuje pro společnost Upvest, která v Česku umnožňuje investovat do developerských projektů přes internet, prostřednictvím crowdfundingu. Kromě korporátní komunikace bude mít agenturní tým na starosti podporu známosti tématu takzvaného mezaninového financování.