Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Rudolf Jelínek v Praze staví Distillery Land, muzeum a archiv pálenek

Vizualizace Distillery Landu

Vizualizace Distillery Landu

Výrobce alkoholických nápojů Rudolf Jelínek staví v Praze objekt Distillery Land, budovu určenou k bližšímu seznámení s historií firmy a výrobou destilátů. Distillery Land buduje v prostorách renesančního domu U Bílé botky v ulici U Lužického semináře. „Největší část projektu bude věnována muzeu – interaktivní expozici výroby ovocných destilátů a ovocnářství v českých zemích, včetně historie páleničářství ve Vizovicích,“ uvedla Hana Holubová, projektová manažerka firmy Rudolf Jelínek. O výstavbě Distillery Landu jako první napsal deník E15.

Rekonstruovaný areál má sloužit jako reprezentativní firemní prodejna, doplněna o degustační bar a prostory pro prezentaci portfolia palírny Rudolf Jelínek. V podzemí bude umístěn archiv destilátů a společenský prostor Spolku přátel Jelínkovy slivovice. „Samozřejmě bude zachována jedna bytová jednotka. Jedná se o největší obchodně-marketingový projekt se značkou Rudolf Jelínek,“ uvedla projektová manažerka vizovické firmy. Investice do projektu - včetně pořízení původní nemovitosti - činí 150 milionů Kč.

Výstavba projektu se zpozdila o šest let, firma se nemohla s městskou částí Praha 1 dlouho dohodnout na ceně za pozemek. Ohledně finalizace je tak i vzhledem k historii výstavby opatrná. „Vzhledem k tomu, že za posledních šest let, kdy se tomuto projektu věnujeme, vyvstala celá řada komplikací, jsme při stanovování konečných termínů opatrní. Nicméně v prvním čtvrtletí roku 2019 očekáváme dokončení hrubé stavby, a pokud vše půjde podle naplánovaného harmonogramu, první návštěvníky přivítáme do Vánoc roku 2019,“ dodala Holubová. 

Hlavním projektantem budovaného návštěvnického centra v Praze je firma Interplan-cz. Celý projekt vznikl pod patronací architektů Břetislava Hetmera a Anny Cigošové ve spolupráci s dvorním architektem palírny Janem Konečným. Rudolf Jelínek už jeden Distillery Land provozuje, nachází se ve Vizovicích, odkud firma pochází. Jeho architektem je rovněž Konečný. Budova slouží k exkurzím, je v ní muzeum spolu s návštěvnickým centrem a podnikovou prodejnou.