V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rumu Captain Morgan má ve Stocku pomoci Zdeněk Bláha, dělal Jägermeister

Zdeněk Bláha

Zdeněk Bláha

Lihoviny Captain Morgan a Pampero mají nového brand managera. Stal se jím Zdeněk Bláha, ve společnosti Stock Plzeň-Božkov převezme zodpovědnost za distribuční rumy. „Zvláště u rumu Captain Morgan vidím velké možnosti, jak jeho komunikaci zmodernizovat a osvěžit. Chci se zaměřit především na to, aby se Captain Morgan stal pro své spotřebitele zážitkem,“ plánuje Bláha, který předtím působil jako brand manažer likéru Jägermeister v distribuční firmě Rémy Cointreau. Předtím pracoval pro značku energetického nápoje Red Bull, mimo jiné na projektech Red Bull Dodgeball či Paperwings. „Prezentací prémiového rumu Pampero hodláme oslovit nejen koncové zákazníky, ale také odbornou gastronomickou veřejnost,“ očekává Alexander Suja, group brand manager Stocku. Plzeňský výrobce produkuje přes 70 značek.

Michal Marešovský

Michal Marešovský

Stock Plzeň-Božkov se také domluvil na spolupráci s Michalem Marešovským, který dosud působil v Czechoslovak Spirit, kde se podílel na zavedení značky Tatratea pro Česko i Slovensko. Nově má propagovat whisky pro Stock, včetně těch od světových producentů prémiových lihovin Diagea a Beam Suntory, jež Stock distribuuje. Má připravovat speciální projekty, workshopy pro barmany, koktejlové strategie, komunikovat s médii a podporovat značky na sociálních sítích.

„Mým hlavním úkolem bude představit zákazníkům i barmanům nejprodávanější whisky světa, skotskou whisky Johnnie Walker, ale také mnohé další značky, od whisky amerických, přes irské až například po japonskou whisky Hibikki,“ upřesnil Marešovský. „Zaměří se nejen na whisky Johnnie Walker, ale také například na Crown Royal, Laphroig, Marker’s Mark, Dubliner či bourbon Jim Beam,“ doplnil senior brand manager Stocku Jiří Procházka, pod nějž spadá portfolio whisky ze skupiny Diageo.