Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Rumunská pobočka Taco Bell je vidět i v Praze

Americká síť rychlého občerstvení Taco Bell otevřela v Bukurešti svoji první pobočku ve střední a východní Evropě. Na její propagaci připravila s agenturou McCann Bucharest kampaň založenou na lokálním vhledu, která je ovšem momentálně vidět i v Praze. V Rumunsku totiž panuje všeobecné přesvědčení, že se všechny dobré věci dostanou až tam naposled. Proto fast food v kampani sděluje, že jeho jediná pobočka v okruhu přes 1.200 km je jako první právě v Bukurešti.

Součástí komunikace je tak i mediální podpora mimo Rumunsko. Taco Bell otevření rumunské pobočky propaguje kromě Prahy i ve Vídni a Budapešti, že jejich nejbližší pobočka je vzdálena „jen“ několik set kilometrů a zve fanoušky na její návštěvu. K propagaci kromě digitálních formátů slouží také outdoor, v Praze je možné reklamu vidět na Smíchově u Meet Factory.

Propagace rumunské pobočky Taco Bell v Praze

Propagace rumunské pobočky Taco Bell v Praze