Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Rumunské Tezyo si na digitál vzalo In Creative

Brněnská agentura In Creative vyhrála výběrové řízení na digitální agenturu značky Tezyo. Rumunský prodejce bot a módních doplňků nedávno vstoupil na český trh, když otevřel svou první tuzemskou prodejnu v brněnském nákupním centru Olympia. V brzké době také spustí vlastní e-shop. Výběrového řízení se účastnilo celkem šest dodavatelů z Prahy a Brna.

In Creative podpořila už otevření první prodejny značky v Brně v půli května. „Plánovaný e-shop Tezyo podpoříme výkonnostními kampaněmi na Facebooku, Googlu či Seznamu. Na starosti máme též správu cenových srovnávačů jako Heureka.cz či Zboží.cz,“ vypočítává Michal Olbert, marketingový ředitel In Creative.

Cristi Movila, ředitel online marketingu firmy Otter Distribution, která značku Tezyo vlastní, vidí nový brand brzy mezi největšími prodejci obuvi v Česku. „Od spolupráce s In Creative si slibujeme, že nám této pozice pomůže dosáhnout,“ doufá. Tezyo má Česko jako první krok ve středoevropské expanzi. Na podzim se připravuje otevření pražské pobočky, v Česku je celkem v plánu až 15 kamenných prodejen a zmíněný e-shop.