Rušení nelegálních seriálových webů zasáhlo pětinu Čechů

Nedávné rušení nelegálních streamovacích serverů s filmy a seriály mělo dopad na necelou pětinu (17 %) tuzemských internetových uživatelů. Převažují mladí mezi 15 a 34 lety. Ukázal to průzkum agentury Nielsen Admosphere mezi 500 respondenty.

Na otázku, jaké konkrétní důsledky pro tyto uživatele nastalá situace má, dotčení uživatelé nejčastěji odpovídali, že si našli či najdou jiný neplacený stream pro filmy a seriály, ale také že stahují nebo budou stahovat videoobsah zdarma do svého zařízení.

Před několika týdny ukončily provoz některé streamovací servery, které nelegálně nabízely filmy a seriály zdarma. Stalo se tak po žalobě Aliance pro kreativitu a zábavu, která sdružuje hollywoodská studia nebo služby jako Netflix či Amazon. Vynucené ukončení provozu zasáhlo i některé české servery, kde mohli diváci sledovat videoobsah s českými titulky. Na začátku listopadu se tak odmlčely třeba weby Topseriály.to, Najseriály.sk a služby jako Verystream, Openload, Streamanga či Rapidvideo.

Informace o aktuálním rušení zaregistrovaly bezmála dvě pětiny dotázaných, přičemž 20 % toto téma zároveň zajímá a 19 % ne. Více než poloviny respondentů výzkumu se však rušení seriálových serverů nedotýká vůbec a třetina (29 %) pak prozatím neví, zda je změna nějak ovlivní.

Sdílejte