V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rusové kvůli natáčení o Soči na pár hodin zadrželi zpravodaje ČT Karase

  • ČTK
  • 06. 12. 2013 18:06
Miroslav Karas. Foto: Česká televize

Miroslav Karas. Foto: Česká televize

Ruská policie dnes na několik hodin zadržela zpravodaje České televize v Rusku Miroslava Karase spolu s jeho kameramanem v Krasnodarském kraji na jihu země při natáčení reportáže k olympiádě v Soči. Ruské rozhlasové stanici Echo Moskvy to řekl Andrzej Zaucha, korespondent polské televize TVN.

Jak uvedl Zaucha, dvojici zadrželi údajně kvůli nedovolenému překročení hranic. Podle české ambasády v Moskvě se věc již vyřešila a oba novináři byli propuštěni. Mluvčí České televize Alžběta Plívová ČTK sdělila, že policie muže zadržovala asi čtyři hodiny.

Podle Zauchy se čeští novináři žádného přestupku ani trestného činu nedopustili. Místní policisté prý jen chtěli ukázat svým velitelům, jak svědomitě plní své úkoly v souvislosti s olympiádou v Soči, která se uskuteční v únoru 2014.

„Členové stálého zpravodajského týmu v Rusku byli zadrženi při natáčení reportáže o okolnostech pořádání olympiády v Soči,“ uvedla mluvčí České televize. Štáb se podle ní pohyboval v místech, kde předtím působili i jiní zahraniční reportéři.