Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Růst tržeb Primy ve čtvrtletí zpomalil na 3 %

V prvním kvartálu rostly tržby české komerční dvojky rychleji, o 6 %.

Tržby televize Prima ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostly o 3 % při stálých měnových kurzech, a to navzdory mírnému poklesu sledovanosti. Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), která je polovičním vlastníkem Primy, to dnes oznámila společně se svými hospodářskými výsledky. Oproti prvnímu čtvrtletí, kdy růst tržeb činil 6 %, došlo na českém trhu k mírnému zpomalení. Konkrétní tržby českých aktivit MTG standardně neuvádí.

Samotná MTG se ve druhém čtvrtletí propadla do čisté ztráty 58 milionů švédských korun (168 milionů Kč) po zisku 307 milionů švédských korun před rokem. Její celkové tržby nicméně stouply o více než 1 % na téměř 4,2 miliardy švédských korun.

Za celé první pololetí klesl čistý zisk MTG meziročně o 44 % na 260 milionů švédských korun. Pololetní tržby nicméně stouply na 7,9 miliardy švédských korun ze 7,7 miliardy před rokem.

MTG ve zprávě o hospodaření připomněla, že obdržela nabídku na koupi 75% podílu v mediální skupině CTC Media v Rusku od ruské televizní skupiny UTH Russia. Spolumajitel Primy v CTC Media drží 37,9 % a rozhodl se z regionu stáhnout. Od 1. ledna 2016 totiž začne v Rusku platit zákon, omezující zahraniční vlastnictví mediálních skupin na 20 %.