Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Růžová kabelka a konec světa na Googlu

Mám rád Google a jeho vhledy do lidské duše či do společenských konvencí.

Mám rád Google. Nejen kvůli hledání a práci, ale také pro možnost nahlédnout do lidských duší. Nástrojů k tomu poskytuje celou řadu. Kupříkladu díky službě Google Insights vím, že obrovský nárůst hledání za minulý týden měla v češtině sousloví konec světa, kerry young a show jana krause.

Konec světa se nekonal, ale soudě podle podrobnějších statistik byl očekáván spíše v ateistických severních Čechách než na křesťanském jihu Čech. Prohlédněte si statistiku.

To o mladistvou pornoherečku z Břeclavi vystupující pod jménem Kerry Young byl největší zájem kraji Jihomoravském a Středočeském. Umělkyně z Břeclavi má tak zřejmě dostatek fanoušků v Praze. Zhlédněte statistiku.

To show Jana Krause má své přiznivce především v středních Čechách. Velké město potřebuje velké emoce. jak se ukazuje.

Mám prostě rád Google a jeho vhledy do lidských duší. Potvrzuje totiž pravidlo, že lidé mají slabost pro sex, sadismus a sentiment. Pokoušel jsem se to dokonce ověřit v nové službě uvedené tento týden, Google Correlate. Snaží se hledat korelace hledání mezi jednotlivými slovy.

Těšil jsem se, že se ukáže s čím koreluje hládní slova free sex nebo sadism, bohužel Google v rámci jisté politické korektnosti, právě tahle hledání neumožňuje. Nezbylo mi, než zkusit hledat alespoň sentiment. Jasná korelace s termínem the military alespoň naznačuje, že moje intuice byla správná, podívejte.

No a ledacos napovídá i fakt, že se čtyřtýdením posunem nejvíce koreluje s end of world slovo pink handbag, podívejte. Nevyšlo to s koncem světa? Ok, koupím si růžovou kabelku…

Mám rád Google a jeho vhledy. Někdy dají vhled do lidské duše a jindy do společenských konvencí. I to je zajímavé.