S aplikací iDoklad mohou firmy vystavovat faktury přímou z mobilu

V iDokladu může uživatel sledovat všechny přijaté a vydané faktury. Při propojení s bankou získá přehled i o jejich proplacení

V iDokladu může uživatel sledovat všechny přijaté a vydané faktury. Při propojení s bankou získá přehled i o jejich proplacení

Aplikace iDoklad od vývojářské firmy Solitea nabízí možnost vystavovat faktury odkudkoli, kde má uživatel k dispozici chytrý telefon s internetovým připojením. Apka navíc funguje jako databáze, ve které si uživatel může všechny své vystavené faktury ukládat a prohlížet.

iDoklad nabízí různé vzhledy faktur, které si uživatelé mohou doplnit podle svých představ například o logo firmy, podpis nebo vlastní texty. Stejně tak lze nastavit měna, která se automaticky přepočítává podle aktuálního kurzu, nebo ceník jednotlivých služeb či produktů. Vystavenou fakturu aplikace vygeneruje v PDF, uživatel ji tak může ihned z telefonu odeslat.

Aplikace také funguje jako databáze klientů, kterou je navíc možné propojit i s vlastním účetním systémem firmy nebo bankou pro lepší přehled o přijatých platbách. Do databáze lze přidávat nové kontakty a iDoklad vypočítá zisk u jednotlivých zákazníků. Veškeré přijaté i vydané faktury si uživatel může zobrazit také v přehledných grafech. Aplikace iDoklad je k dispozici pro Android i iOS v základní verzi zdarma, odemknutí dalších funkcí stojí v rozmezí od 133 do 413 Kč měsíčně.