Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

S Matějčkem do Elle přichází Marešová i Janotová

Petr Matějček

Petr Matějček

S novým šéfredaktorem Petrem Matějčkem přichází do lifestylového měsíčníku Elle  vydavatelství Burda Praha nový tým, který své první vydání časopisu představí na konci června. Módní ředitelkou titulu bude stylistka Lenka Kermes, která s Elle spolupracuje od roku 2004. Kosmetickou rubriku převzala Monika Marešová, která působila v časopise Story a platí za influencerku v oblasti fashion a beauty. Pozici art directora obsadil Ondřej Liška.

Do Burdy přichází také Lucie Janotová, která bude mít na starosti web Elle.cz a další digitální nástroje Elle, dřív pracovala jako fashion ředitelka časopisu Harper’s Bazaar. Novými členy redakce jsou Pavel Pokorný (editor), Kateřina Hanáčková (content editor), Tereza Spilková (picture editor) a Kateřina Olexová (grafička). Ti doplní současný tým, ve kterém figurují Ivona Petružálková (zástupkyně šéfredaktora), Anna Machová (redaktorka) a Anna Basiková (editorka). Kromě tištěné podoby časopisu se nový tým bude soustředit i na další práci na vytváření nejlepšího obsahu na webových stránkách a sociálních médiích.