Šafr se vrací do veřejného života. Po 24 hodinách

Po Rozloučení přichází Omluva Pavla Šafra. Za „hysterický akt“ prý může deprese.

Pavel Šafr

Pavel Šafr

Zakladatel a šéfredaktor internetového deníku Svobodné fórum Pavel Šafr zveřejnil po čtvrtečním Rozloučení dnes odpoledne Omluvu Pavla Šafra, v níž sděluje, že včerejší příspěvek vznikl z deprese. „Milí přátelé, včera jsem podlehl unáhlenému a zbrklému řešení situace. Bylo nesnesitelné vedro a já jsem právě prožíval nepříjemnou depresi, a tak jsem napsal, že končím s veřejnou činností. Od té doby si mě vzalo do práce pár mých přátel a vysvětlili mi celý rozměr takové akce. Totiž, že jde jednak o nemístně hysterický akt, jednak o kapitulantství, které ničemu nepomůže, a navíc že nechávám ve štychu své spolupracovníky a také naše sponzory,“ píše dnes doslova Šafr. 

Podle jeho slov bude ve Svobodném fóru upravena organizační stránka působení jednotlivých tvůrců, „abychom už do budoucna Vás i sebe navzájem tímhle způsobem nepřekvapovali“.

Podobně jako čtvrteční krok, i ten dnešní okamžitě vzbudil ohlas v sociálních sítích, přičemž někteří diskutující nevylučují ani možnost svérázné virální kampaně Svobodného fóra.