Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Šafr se vrací do veřejného života. Po 24 hodinách

Po Rozloučení přichází Omluva Pavla Šafra. Za „hysterický akt“ prý může deprese.

Pavel Šafr

Pavel Šafr

Zakladatel a šéfredaktor internetového deníku Svobodné fórum Pavel Šafr zveřejnil po čtvrtečním Rozloučení dnes odpoledne Omluvu Pavla Šafra, v níž sděluje, že včerejší příspěvek vznikl z deprese. „Milí přátelé, včera jsem podlehl unáhlenému a zbrklému řešení situace. Bylo nesnesitelné vedro a já jsem právě prožíval nepříjemnou depresi, a tak jsem napsal, že končím s veřejnou činností. Od té doby si mě vzalo do práce pár mých přátel a vysvětlili mi celý rozměr takové akce. Totiž, že jde jednak o nemístně hysterický akt, jednak o kapitulantství, které ničemu nepomůže, a navíc že nechávám ve štychu své spolupracovníky a také naše sponzory,“ píše dnes doslova Šafr. 

Podle jeho slov bude ve Svobodném fóru upravena organizační stránka působení jednotlivých tvůrců, „abychom už do budoucna Vás i sebe navzájem tímhle způsobem nepřekvapovali“.

Podobně jako čtvrteční krok, i ten dnešní okamžitě vzbudil ohlas v sociálních sítích, přičemž někteří diskutující nevylučují ani možnost svérázné virální kampaně Svobodného fóra.