Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Šafrovým zástupcem v Blesku bude Jan Kábrt, dosavadní šéf kultury v MF Dnes

Kábrt odchází z vydavatelství Mafra po 11 letech.

Jan Kábrt

Jan Kábrt

Dlouholetý vedoucí kulturní rubriky deníku Mladá fronta Dnes Jan Kábrt přechází ke konkurenci. Od 1. srpna bude zástupce šéfredaktora Blesku Pavla Šafra.

Blesk nyní v tiráži uvádí zástupce Ondřeje Hodálika a Marka Stoniše, jehož si Šafr přivedl z časopisu Reflex, který vedl předtím. Blesku Šafr šéfuje od 1. května.

Kábrt vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v roce 2000 nastoupil do iDnes.cz. Od února 2003 působí v Mladé frontě Dnes jako vedoucí oddělení kultury.

Několik let dělal v novinách přílohu Léto, je podepsán také pod novou podobou magazínu Víkend a kulturní přílohou Scéna. Externě též spolupracoval s Total Filmem a časopisem Český golfista.

Noví zástupci i v MF Dnes a HN

Tým měnil také šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský. Zástupce šéfredaktora udělal z vedoucího brněnské redakce Karla Škrabala, píše Strategie. Škrabal bude mít na starosti regiony a vystřídá v tom Petra Orálka.

Orálek totiž podle LN z Fronty odešel, a to do Hospodářských novin, dělat zástupce šéfredaktorovi Petru Šabatovi.