Šafrův nový web Forum 24 zatím bez zpoplatnění

Pavel Šafr dnes rozšíří své názorové Svobodné fórum ve zpravodajský online deník.

Forum 24 se propaguje u dopravních tepen metropole. Repro: Forum 24

Forum 24 se propaguje u dopravních tepen metropole. Repro: Forum 24

Nebojíme se Babiše! je první ze sloganů, kterým se bude na venkovních plochách propagovat nový internetový deník Forum 24. V úterý 10. ledna ve 13 hodin jej plánuje spustit stejnojmenná akciová společnost Forum 24, kterou vlastní Pavel Šafr. Ten byl dosud šéfredaktorem webu Svobodné fórum, které zůstane názorovou sekcí Fora 24. Forum 24 chce být plnoformátovým zpravodajským webem.

Slibuje přinášet všeobecné denní zpravodajství, informace z oblasti ekonomiky, kultury či každodenní analýzy politické situace na domácí i světové scéně. Součástí obsahu mají být videorozhovory se známými osobnostmi. Naopak nedal prostor diskusím čtenářů pod příspěvky. Nový web uvádí, že zahájí „debatou tří vrcholných politiků, představitelů tradičních demokratických politických stran, které byly v posledním období vesměs poškozeny sníženou svobodou českých médií a tím jsou i znevýhodněny v politické soutěži“.

Obchodně by web měl stát na reklamě, později i na placeném obsahu. „Součástí projektu jsou komerční sekce atraktivní pro inzerenty a lifestyle. Průběžně budeme zavádět placené sekce s prémiovým obsahem,“ sdělila už v listopadu Médiáři projektová manažerka Fora 24 Bohumila Čiháková. Teď dodává, že Forum 24 startuje jako „zpravodajský web s platformou lifestylu“ bez zpoplatnění: „Placenou sekci budeme přidávat až po pár měsících od spuštění.“

Na svůj provoz má Šafrova společnost Forum 24 jednak peníze vybrané od čtenářů (asi 4,5 milionu Kč), jednak úvěr, která má splácet ze svého podnikání. Kdo a kolik Šafrovi půjčil, firma tají. „Poskytovatel půjčky bude zveřejněn tehdy, když se k tomu sám rozhodne. Nejde o naše rozhodnutí. Nejedná se o žádného oligarchu, nýbrž o profesionálního finančníka,“ prohlásila zmíněná manažerka loni.

Šafr chce kvůli Foru 24 živit osmnáctičlennou redakci.