V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Samsung se předvede videomappingem u Mánesa

Pražská Galerie Mánes se promění v improvizovanou značkovou prodejnu Samsungu. Uvedení telefonů Galaxy S6 výrobce zpropaguje večerními projekcemi na Šítkovskou věž.

Videomapping Samsungu u pražském Mánesa

Videomapping Samsungu u pražském Mánesa

Budete-li v Praze a nevíte, kam tento týden o večerech vyrazit, můžete zkusit nábřeží poblíž Jiráskova mostu. Každý večer od středy 15. do pátku 17. dubna tam bude mezi 20. a 23. hodinou probíhat promítání reklamních spotů s prvky videomappingu na vodárenskou Šítkovskou věž u Galerie Mánes. Spoty budou propagovat značku Samsung, konkrétně zahájení prodeje nových modelů jejích mobilních telefonů Galaxy S6 a Gala​xy S6 Edge na českém a slovenském trhu.

Videomapping Samsungu u pražském Mánesa

Videomapping Samsungu u pražském Mánesa

 

Videomapping Samsungu u pražském Mánesa

Videomapping Samsungu u pražském Mánesa

Videomappingem marketingové aktivity Samsungu v centru Prahy nekončí. Od 15. do 16. dubna v prostorách Galerie Mánes otevře výstavu nových modelů Galaxy S6 a S6 Edge, včetně jejich příslušenství. „Chceme veřejnosti co nejvíc přiblížit naše vlajkové lodě, a to ještě před oficiálním zahájením prodeje těchto modelů. Zájemci o nové telefony si je budou moci v Galerii Mánes předobjednat,“ přiblížil Roman Šebek, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Výstava nabídne soutěž o telefony nebo možnost vyzkoušet mobilní virtuální realitu s brýlemi Gear VR.

Novému Samsungu Galaxy S6 propůjčil tvář olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Před prodejnou operátora T-Mobile v Obchodním centru Chodov v Praze se v pátek 17. dubna bude podepisovat a měřit se zájemci síly na běžeckém pásu, čímž se stane aktérem soutěže o šest kusů nového modelu.

David Svoboda pro Samsung

David Svoboda pro Samsung

Videomapping na laně, na stromě i na ledě

Projekt pro Samsung připravila českobudějovická agentura Borovka Promotion Davida Borovky. Ta dělá firemní eventy od roku 2010 a zatím v Evropě realizovala čtyřicítku videomappingů. Mezi její projekty patřil třeba launch modelů automobilů Porsche Macan a Mazda 3.

Videomapping provázel i launch Mazdy 3

Videomapping provázel i launch Mazdy 3

Borovka Promotion se v oblasti videomappingu soustředí, jak řečeno, na korporátní klientu a historický videomapping pro obce a města. Uvedla třeba takzvanou vertikální videomapping show, při níž na fasádě budovy tančí zavěšení akrobaté.

Vertiální show z produkce Borovka Promotion, se zavěšenými akrobaty

Vertikální show z produkce Borovka Promotion, se zavěšenými akrobaty

Agentura v minulosti připravila také reklamní promítání na auta, na strom anebo na led, v pražské 02 Aréně při hokejovém zápasu mezi Švédskem a Českem, uvedla pro Médiář event specialistka Borovky Veronika Dubská. Letos firma chystá mappingy v Karlových Varech, Havlíčkově Brodu či Třebíči.

Také dává dohromady Czechvideomapping.com, profesní uskupení českých odborníků na videomapping, s cílem dostat české služby v tomto oboru i mimo evropský kontinent.