Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Samsung ve svých chytrých televizorech zpřístupní Voyo, archiv videa televize Nova

Aplikaci pro televizory začne Samsung distribuovat v 2. čtvrtletí 2012.

Výrobce televizorů Samsung a majitel televize Nova a dalších evropských stanic CME vstupují do partnerství, díky němuž budou mít diváci možnost pouštět si a kupovat filmy a seriály z online videoportálu CME Voyo v televizorech Samsung Smart TV s přípojkou k internetu.

Videoportál Voyo spustila CME loni nejdřív v Česku, pak se rozšířil do Bulharska, Chorvatska, Rumunska, Slovenska a Slovinska, kde všude CME působí. Letos by měli diváci v těchto zemích dostat možnost pouštět si internetové video přímo v televizorech.

Speciální aplikace, kterou televizory potřebují pro přehrání, by se měla v modelech Samsungu objevovat v průběhu druhého čtvrtletí 2012. Na základě předplatného – za měsíc Nova vybírá 189 Kč – budou k dispozici stovky hollywoodských filmů, v Česku pak také vlastní seriály Novy.