Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Satelitní Skylink ohlásil 1,4 milionu zákazníků, rozšiřuje nabídku o 9 kanálů, z toho 6 v HD

Placené programy v HD kvalitě nyní přes Skylink v Česku přijímá zhruba 25 tisíc domácností.

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink ohlásila dosažení 1,4 milionu domácností, které využívají její služby, k začátku dubna. Z toho je 904 tisíc v Česku, 496 tisíc na Slovensku. To Skylink dělá největší satelitní platformou v Česku a na Slovensku.

Trh satelitní televize v Česku

Trh satelitní televize v Česku

Nabídku placených programů využívalo ke konci roku 2010 čtvrt milionu domácností, z toho 10 % jich přijímá placené balíčky s programy ve vysokém rozlišení obrazu (HD). K placeným programům s kvalitnějším obrazem právě Skylink směřuje, a to od neplacených, ve standardním rozlišení.

Vývoj programové nabídky na platformě Skylink

Vývoj programové nabídky na platformě Skylink

Satelitní šíření jednoho HD programu stojí Skylink zhruba 1 milion korun měsíčně. Nyní platforma rozšiřuje programovou nabídku v HD, aby nalákala víc platících zákazníků. Od května Skylink rozšiřuje programovou nabídku o devět programů, z toho šest právě v HD. Čtyři hudební, filmový, sportovní, dokumentární, o přírodě a o vaření.

Nové programy na platformě Skylink od 1. května

Nové programy na platformě Skylink od 1. května

Kvůli novým kanálům vznikl cenový balíček Kombi (= balíček Multi + Paprika + Sport 2 + Eurosport HD, Nova Sport HD, Travel Channel HD, Penthouse HD, National Geographic Wild HD, Spektrum HD a MTVN HD), obsahující 36 programů v ceně 360 korun, respektive na Slovensku 14,80 eur měsíčně.

Všechny nové programy budou vysílány v normě MPEG-4 a budou proto přístupné pouze zákazníkům vybaveným satelitním HD přijímačem. Pro jejich příjem si navíc bude nutné vyměnit dosavadní dekódovací karty CryptoWorks za karty Irdeto ICE (za 600 korun / 24 eur, pro stávající zákazníky zdarma).