V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Satelitní služby Skylink a CS Link začnou odpojovat případné neplatiče po 30. září

  • ČTK
  • 03. 09. 2012 18:06

Provozovatel satelitních služeb Skylink a CS Link začne odpojovat případné neplatiče nově zavedeného servisního poplatku po 30. září. Většina zákazníků poplatek uhradila nebo si vyměnila kartu za novou a získala odklad z placení. Uvedli to dnes zástupci společnosti pro ČTK.

Skylink a CS Link, které mají společného vlastníka, zavedly od září k zavedení servisního poplatku 29 Kč k dosud bezplatným službám Free a Gratis. Zdůvodnily to rostoucími náklady. Na poplatek si několik set zákazníků stěžovalo u ČTÚ, který s firmou vede správní řízení.

Zákazníci mohou z placení získat až dvouletý odklad, pokud si zaregistrují novou kartu pro příjem satelitní televize. Odklad na jeden nebo dva roky platí podle data registrace nové karty. Pokud se rozhodnou kartu si nezměnit a poplatek neplatit, firma jim automaticky vypoví smlouvu k 30. září.

Přesné počty zákazníků společnost nezveřejňuje ale dohromady by mělo jít o více než jeden milion uživatelů. V souvislosti se zavedením servisního poplatku změnil Skylink název své služby Gratis na Digital.

ČTÚ začal firmu vyšetřovat kvůli podezření z klamavé obchodní praktiky. Firma, která má sídlo v Lucembursku, zároveň dosud neoznámila zahájení své podnikatelské činnosti na území ČR. Dohromady jí hrozí pokuta až 25 milionů Kč.

Skylink a CS Link od jara letošního roku vlastní firma M77 Group. Společnost je registrovaná v Lucembursku.