Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Savovova televize Metropol končí

Ztrátová pražská stanice poslední dobou prodává spoty za pětistovku.

Televize Metropol před rokem uvedla nové studio

Televize Metropol před rokem uvedla nové studio

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, momentálně stíhaného policií, ukončí k 30. červnu vysílání své televize Metropol. Svou činnost tak zároveň ukončí dceřiná firma Mladé fronty MF TV, která stanici provozuje. Nevydělávala.

Inzerát na reklamu v Metropolu. Repro: e15.cz

Inzerát na reklamu v Metropolu. Repro: e15.cz

„Po ročním působení na českém mediálním trhu se regionální televizi Metropol TV nepodařilo naplnit stanovené obchodní cíle, které by zaručovaly její další ekonomickou efektivitu,“ uvedla mluvčí Mladé fronty Pavlína Míčová. V posledních týdnech dávala inzerci nestandardně levně - na venkovních nosičích v Praze a v tištěném deníku E15 byla vidět reklama na spoty na Metropolu za 499 Kč.

Mladá fronta Metropol provozovala od loňského jara. Značku, program i technické vybavení převzala od předchozího podniku Luboše Měkoty, který nedlouho předtím ukončil ztrátovou stanici Pětka. Celkově po předchozí firmě zbyly pohledávky za 235 milionů Kč, Mladá fronta si ale vyměnila licenci a formálně se tak dluhům předchozího majitele vyhnula, televizi provozovala v nové firmě.

Stanice Metropol existuje celkem tři roky, startovala v květnu 2011. Vysílala pro Prahu a 65 % středních Čech, zpravodajství a magazíny životního stylu. Teoreticky ji mohlo sledovat až 2,1 milionu lidí, minulý týden v inzerátech uváděla, že zasahovala 116.000 lidí denně.

Za původním projektem tenkrát stáli zakladatelé hudební televize Óčko Jiří Němeček a Pavel Attel, bývalý reportér Novy Marek Vítek a exředitel zpravodajského kanálu Z1 Zdeněk Šámal, který byl i u zrodu stanic TA3 a ČT24. Loni se výkonnou ředitelkou Metropolu stala Kateřina Černá, jako šéfredaktor vlastní tvorby nastupoval Přemysl Svora známý svým působením v televizích Nova a později Barrandov, mezi dramaturgy vlastních pořadů byla i Šárka Kubelková, někdejší moderátorka Áčka a pak třeba 13. komnaty.

Mladá fronta se dál hodlá soustředit jen na vydávání knih, deníku E15, časopisů a jejich webů.