Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Sazka a iSport.cz uvádí herní platformu

Sazka a vydavatelství Czech News Center představují online herní platformu Sazka Fantasy.

Sazka spouští ve spolupráci s vydavatelstvím Czech News Center novou herní platformu Sazka Fantasy. Ta má umožnit sportovním fanouškům vyzkoušet si roli trenéra a sestavování vlastního sportovního týmu. Fanoušky má dodat platformě portál iSport.cz, který Czech News Center provozuje.

„Naším dlouhodobým cílem je posunout vnímání Sazky z čistě loterijní firmy na firmu zábavní, spuštění Sazka Fantasy je prvním krokem. Jsme rádi, že své síly můžeme spojit s už existující komunitou fanoušků díky iSport.cz,“ tvrdí generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

Podle něj si už lze na webové stránce Sazka Fantasy denně zahrát zápasy hokejové NHL. Nabídka sportů a funkcionalit se má průběžně rozšiřovat. „Během příštího roku plánujeme přidat fotbalové zápasy, jak z tuzemské ligy, tak i Champions League a Premier League. Rádi bychom platformu rozšířili i o tuzemskou hokejovou extraligu nebo mistrovství světa v hokeji,“ tvrdí Chvátal. Na projektu mají podle šéfredaktora iSport.cz Lukáše Tomka spolupracovat experti z redakce deníku Sport a webu iSport.cz, kteří NHL i další ligy sledují. Ti budou na portál dodávat takzvané fantasy zpravodajství, například zákulisní tipy a informace bookmakerů.