V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Schindler z Čilichili řídí tvůrčí tým CreativeDocku

Bývalý šéfredaktor firemního časopisu Vodafonu nastupuje do inkubátoru startupů.

Michal Schindler

Michal Schindler

Novou vůdčí osobností takzvaného content teamu inkubátoru začínajících firem CreativeDock Martina Pejši se stal Michal Schindler, který v posledních třinácti letech působil na manažerských pozicích v marketingové komunikaci českého Vodafonu, z toho deset let jako šéfredaktor jeho firemního časopisu Čilichili. Nejviditelnějším projektem CreativeDocku je „půjčkový crowfunding“ Zonky Home Creditu ze skupiny PPF, vedený Lucií Tvarůžkovou. Pro něj už Schindlerův tým pracuje, bude ale vytvářet obsah i pro další startupy v rámci CreativeDocku.

Jedním z prvních projektů je třeba obsahový web Patálie, který vznikl pro pojišťovnu Axa. „Cílem je vytvořit nový web postavený na inteligentní zábavě a kvalitní žurnalistice. Od rychlých vtípků do tramvaje, které po ránu čtete přes mobil, až po dlouhodobější multimediální projekty. AXA je partner projektu, díky kterému web existuje, takže nemáme zapotřebí žádné skryté PR. Když se nabídne tematické propojení obsahu a služeb, jasně to přiznáme,“ popisuje Schindler.

„CreativeDock se věnuje projektům, které inovují velký byznys ve prospěch zákazníků, a to dvěma způsoby - buď stavíme vlastní startupy, nebo startupy pro klienty na klíč,“ uvedla pro Médiář Lucie Tvarůžková ze Zonky. „Michal je teď nově vůdčí - a jak jsem zjistila, se sklonem k dominanci - osoba přes všechno, co se týká písmen, vět, odstavců, statických i pohyblivých obrázků. Já si ponechávám vůdčí roli ve všech ostatních oblastech,“ dodala.

Spolu se Schindlerem se stali součástí nově vytvářeného týmu například bývalá redaktorka Čilichili Lenka Ciznerová, která se vrací do práce z mateřské dovolené, novinářka Natálie Veselá nebo copywriter Matouš Sudík.

Nástup Schindlera ohlásila Zonky netradičně pojatým newsletterem, jehož součástí bylo i video.

Pro časopis Čilichili, který pro Vodafone připravuje agentura Boomerang Publishing, jde už o druhý odchod vedoucího pracovníka v posledních dvanácti měsících. Začátkem loňského podzimu titul opustil šéf jeho webové podoby Martin Pistulka, který přešel do digitální agentury Bubble. „V tuto chvíli žádnou náhradu za Michala Schindlera neplánujeme,“ uvedla pro Médiář Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci Vodafonu.