V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Schodiště Konektoru — Janek Rubeš

Hostem únorového rozhovoru o kreativitě bude jeden z prvních českých youtuberů.

Konektor & PR.Konektor vás zvou na další ze série setkání Schodiště pro studenty a veřejnost se zájmem o kreativitu. Tentokrát vystoupí Janek Rubeš, jeden z prvních youtuberů a bojovník proti pražským taxikářům.

Janek Rubeš

Janek Rubeš

Janek se proslavil během roku 2015, kdy se skrytou kamerou natáčel pražské taxikáře, jak okrádají turisty, a zároveň se to snažil změnit pomocí pražského magistrátu. Jeho pořad Praha vs. Prachy má na Streamu celkem víc než 5 milionů zhlédnutí. To ale rozhodně není první případ, kdy se Janek postavil za kameru. Už na střední škole (v roce 2006) založil s kamarády skupinu Noisebrothers, se kterou natáčel například mystifikační reportáže nebo různé vtípky.

Janek studoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka, a následně na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Točí komerční i nekomerční vida, podílí se na několika pořadech internetové televize Stream (Jak na to, Město podvodů, Život v luxusu, Gebrian versus a další).

Jak se dívá na dnešní generaci youtuberů? Existuje návod na natočení virálního videa? Dá se točením krátkých videí uživit? A co zažíval při natáčení s agresivními taxikáři? Odpovídat bude ve čtvrtek 18. 2. 2016 od 18 hodin v prostorách agentur Konektor a PR.Konektor na náměstí Republiky.

Registrace je uzavřena, kapacita je naplněná.