Sebre kupuje polovinu Premium Media Group

Polovičním vlastníkem firmy zaměřené na exkluzivní magazíny zůstává Jaroslav Havel.

Časopisy Premium Media Group

Časopisy Premium Media Group

Do akcionářské struktury vydavatelství Premium Media Group vstoupila skupina Sebre podnikatelů Petra NěmceJana Fidlera. Získala 50% podíl. Druhou polovinu dál drží zakládající spolumajitel Jaroslav Havel z advokátní kanceláře Havel & Partners. Vydavatelství je na trhu pět let, produkuje vlastní magazíny Estate, Architect+Premium Golf, Premium SkiArt of Living a na zakázku vyrábí pololetník The Black Tie pro klienty privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen a čtvrtletník Exclusive Tours pro stejnojmennou cestovní kancelář.

Firmy cílí na bonitní a vlivné čtenáře v Česku a na Slovensku a časopisy jim posílá napřímo. V databázi jich má přes 10.000. „Naším společným zájmem je kultivovat mediální trh, a to především v tematických oblastech, které jsou nám blízké a spatřujeme v nich potenciál – tedy v developmentu, architektuře, designu, umění, golfu a cestování,“ uvedl Havel. „Akcionářský vstup do Premium Media Group vnímáme jako příležitost pro vytvoření dalších synergií. Sympatizujeme s nastavením filozofie vydavatelství, jeho zacílení je na českém trhu jedinečné, a právě koncept přímé distribuce a fokus na jasně definovanou cílovou skupinu jsou pro nás nástrojem budoucnosti,“ komentuje Fidler.

„Kombinace vlastních projektů a custom publishing je ideální cestou k růstu, a hodláme jí jít i nadále. Chceme rozvíjet jak naše stávající tituly a produktové portfolio, tak rozšiřovat zásah v oblasti klientských titulů prémiové kvality,“ podotkla šéfka vydavatelství Zuzana Melicharová. „Velkým tématem je pro nás i knižní divize, kterou jsme na podzim úspěšně spustili.“ Další příležitosti pro rozvoj vidí firma v regionech a na Slovensku.

„Tržby vydavatelství Premium Media Group se pohybují kolem 30 milionů Kč a postupně by měly dosahovat až k 50 milionům. Růst předpokládáme primárně organický, ale nebráníme se novým akvizicím, které mohou obrat posunout nad tuto hranici,“ uvedla Melicharová letos v únoru.

Zuzana Melicharová

Ředitelkou Premium Media Group je Zuzana Melicharová

Havel, Fidler a Němec jsou rovněž akcionáři Premium Design Group, zaměřené na bytový design. Společně letos investovali též do online platformy pro správu nemovitostí Sousedé.cz.

Samotná skupina Sebre se zaměřuje na development (Drn na pražské Národní třídě, palác Špork, plánovaný rezidenční projekt Šemíkův břeh v Praze 5), gastronomii (spoluvlastní  koncept restaurace U Matěje zaštítěný šéfkuchařem Janem Punčochářem či pivnici Červený jelen) či kinematografii. Dalším z projektů skupiny je golfový klub Čertovo břemeno v jižních Čechách.