Šedesátileté Zdravotnické noviny se mění z týdeníku na čtrnáctideník

Do šedesátého ročníku vstupují Zdravotnické noviny s poloviční periodicitou a upravenou grafikou.

Zdravotnické noviny. Foto: Mladá fronta

Zdravotnické noviny v upraveném vzhledu. Foto: Mladá fronta

Týdeník Zdravotnické noviny mění od ledna 2011 svou periodicitu na čtrnáctideník. Teprve teď to oficiálně oznámilo vydavatelství Mladá fronta, které zároveň letitý titul uvedlo v upravené grafice.

Protože bude vycházet dvakrát méně často, jednotlivá vydání se rozšíří o 16 stran. V mezidobí je má obsloužit web www.zdn.cz.

Utlumení papírové verze souvisí se strategií Mladé fronty mírně omezit činnost divize noviny a časopisů a naopak posílit internetové aktivity. Vede ji k tomu rovněž změna čtenářských návyků, kteří si zejména odborné informace zvykli hledat online. Podobně je od ledna měsíčníkem místo týdeníku Strategie, vycházející od roku 1993.

Zdravotnické noviny poprvé vyšly 21. července 1952. Jsou časopisem pro odborníky ve zdravotnictví, hlavně pro lékaře a farmaceuty, přinášejí zpravodajství, analýzy, komentáře a servis z oboru.

Od srpna 2010 je Mladá fronta distribuuje společně s odborným měsíčníkem Tempus medicorum, vydávaným Českou lékařskou komorou a vycházejícím v nákladu 46 tisíc výtisků. Pro Tempus Medicorum vydavatelství též zajišťuje grafické práce, tisk a distribuci, k časopisu přikládá svou inzertní přílohu MF mediREPORT.

První číslo Zdravotnických novin coby čtrnáctideníku mělo být spolu s vysvětlujícím dopisem rozesláno společně s Tempus medicorum. „Informace o změnách se tedy dostanou do rukou všem lékařům,“ tvrdí Mladá fronta.

Přílohy Zdravotnických novin Lékařské listy a Pacientské listy zůstávají měsíčníky téhož rozsahu jako dosud.

Cena předplatného novin se snižuje na 590 korun ročně, cena elektronické podoby časopisu (míněn přístup do internetového archivu titulu) je stanovena na 250 korun.