Sedm prodejen Relay přinese Letišti Praha minimálně 160 milionů Kč

Lagardere Travel Retail vyhrála koncesní řízení, obchody otevře v prvním čtvrtletí 2020.

Prodejna Relay na Letišti Praha

Vizualizace prodejny Relay na Letišti Praha

Vítězem koncesního řízení Letiště Praha na provozovatele obchodů v oblasti takzvaných travel essentials (drobnější produkty jako tisk, tabákové výrobky, cestovní potřeby, suvenýry či menší občerstvení) se stala společnost Lagardere Travel Retail. Ta bude provozovat na Letišti Václava Havla Praha celkem sedm maloobchodních jednotek pod značkou Relay o celkové rozloze 552 metrů čtverečních. Stanovená výběrová kritéria z 50 % zohledňovala kvalita návrhu poskytovaných služeb a z 50 % finanční parametry.

„Lagardere Travel Retail získá podle výsledků koncesního řízení kontrakt na pět let,“ upřesnil Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Celková výše nájemného za pět let trvání kontraktu je minimálně 160 milionů Kč. Koncesní řízení na provozovatele bylo vypsáno v červnu 2019. Do řízení se přihlásily celkem dvě společnosti, vítězná Lagardere Travel Retail a také WHSmith Travel Limited.

Koncept Relay se nachází v dopravních uzlech na všech kontinentech světa, čeští zákazníci ho znají třeba z pražského metra nebo z řady větších železničních nádraží. „Cestujícím na Letišti Praha budeme moci představit naši nejmodernější verzi konceptu Relay. Ve dvou největších obchodech na obou terminálech představíme jako první v Evropě kombinovaný koncept Relay Trip Advisor spojující to nejlepší z travel retailu a z online cestovatelského světa. Všech sedm obchodů otevřeme v průběhu prvního čtvrtletí 2020,” dodal k podepsanému kontraktu Richard Procházka, šéf firmy Lagardere Travel Retail.

Lagardere Travel Retail není na pražském letišti nováčkem. Provozuje zde prodejny Aelia Duty Free, kavárny Costa Coffee a letos na jaře zde firma otevřela dvě prodejny s názvem We are Food Lovers a nabídkou regionálních potravin. V létě pak vyšla vítězně z koncesního řízení na provozovatele duty free obchodů, přičemž za desetiletý pronájem 24 obchodních jednotek o celkové rozloze 4.372 metrů čtverečních zaplatí celkem až 8 miliard Kč.

Letiště Václava Havla svou nabídku retailových služeb dlouhodobě rozšiřuje a inovuje. Počátkem letoška otevřelo v prostorách Terminálu 2 novou komerční zónu o celkové rozloze 2.200 metrů čtverečních. Tu zaplnilo šest maloobchodních jednotek a jedna restaurace. Mezi nájemci se objevily tři prodejny s módou The Fashion Place, prodejna s kosmetikou Rituals, obchod s kabelkami italské značky Coccinelle či hračkářství Hamleys.