Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Sedm prodejen Žabka v centru metropole mění název na Koloniál pro Prahu 1

Celkem sedm prodejen obchodní sítě Žabka v centru Prahy změnilo svůj název na Koloniál pro Prahu 1. Se změnou názvu se změnil také design obchodů, nyní převažuje černá. Změnou prošly obchody v ulicích Pštrossova, Kaprova, Nerudova, Maiselova, Pohořelec a Obecní Dvůr. V tomto novém desingu byl zároveň v červnu otevřen obchod v Havelské ulici. Složení sortimentu vychází vstříc residentům, kteří zde mají nakoupit vše k běžné denní potřebě. K dispozici jsou i služby vyzvednutí balíků, terminály Sazky, cashback či platby složenek. Interiér prodejen zůstal v původní podobě.

Stará Žabka v Nerudově

Stará Žabka v Nerudově

Nová Žabka v Nerudově jako Koloniál pro Prahu 1

„Nová“ Žabka v Nerudově jako Koloniál pro Prahu 1

Myšlenka na rebranding v nejužším centru Prahy se zrodila v minulosti na základě rozhovorů vedení Žabky s městskou částí Praha 1. Nový design líp zapadá do historického centra a svým názvem se hlásí k době první republiky. „Celkem jsme takto změnili název u sedmi obchodů, týká se to zatím pouze těch na Praze 1,“ vysvětluje Radim Lunda, generální manažer obchodní sítě Žabka, „trh a zákazník se neustále vyvíjí, a pokud chceme držet krok, musíme se přizpůsobovat.“

V současnosti provozuje obchodní síť Žabka celkem 99 prodejen. Fungují ve formě franšízy, kterou vlastní britský obchodní řetězec Tesco. Otevřeno mají denně od 6 do 23 hodin celkem 363 dní v roce. „V průběhu letošní roku jsme už otevřeli tři nové obchody a máme v plánu otevírat další. Registrujeme zvýšený zájem ze strany franšízantů,“ dodává manažer Lunda.