Sedmý kanál Novy Telka začne vysílat 22. února, odstartuje bez jediné novinky

Recyklaci archivu vysvětluje šéf diváckou nostalgií po „legendárních“ seriálech či estrádách. Ty prý „vhodně doplní“ existující kanály Novy.

V pořadí sedmá stanice televize Nova, terestricky zdarma volně Telka odstartuje v pátek 22. února ve 14 hodin střihovým pořadem Nova sobě, který připomene všechny jubilejní pořady vysílané k výročím Novy. Ta na dnešním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela pro Telku vysílací licenci.

Logo stanice Telka

Logo stanice Telka

Od 17.35 pak půjde v repríze úvodní pilotní díl seriálu Ulice, jehož osm sezón Telka odvysílá od počátku, od 20.00 pak následuje repríza Novot s Petrem Novotným, v programu bude každý pátek.

Nova stanici neurčila jasné žánrové mantinely, Telka prostě zrecykluje prakticky kompletní archiv Novy - serály Ulice, Pojišťovna štěstí, Policajti z předměstí, Ordinace v růžové zahradě, soutěže Riskuj!, Kolotoč, Rychlý prachy, estrády Zlatou mříž, Hogo-fogo, Čundrcountryshow, Zlatíčka, Horoskopičiny, Rande, Čtveráci, Politické harašení či zmíněné Novoty.

Ve vysílání není zpočátku jediná novinka vlastní tvorby a pokud pořadů přibude, mají to být nejdřív ty kupované ze zahraničí. „V případě že Telka svými výsledky předčí naše očekávání, jsme připraveni programové schéma do budoucna doplnit i vhodně cílenou akvizicí,“ uvedl generální ředitel Novy Jan Andruško.

Očekávaný podíl na sledovanosti nesdělil. Snahou Novy se tak jeví za co nejméně peněz zvětšit svůj podíl na celkové sledovanosti. Děje se tak poté, co ji v celkovém součtu podílu všech kanálů loni poprvé za posledních patnáct let porazila veřejnoprávní Česká televize a zároveň v roce, kdy se očekává, že bermudskou skupinu CME, která Novu vlastní, ovládne americký mediální koncern Time Warner.

„Koncept vysílání složeného z legendárních pořadů z dílny televize Nova, z nichž většina v době svého vysílání v průměru vysoce přesahovala 50 % hranici podílu na sledovanosti, vhodně doplňuje stávající portfolio stanic skupiny Nova a přináší divákům televizi tak, jak ji znají a mají rádi. Diváci ve výzkumech často deklarují, že jim tyto pořady chybí. Tudíž existuje velká poptávka, což vidíme i z obliby, kterou retro pořady mají napříč současnou nabídkou televizních stanic,“ podotkl šéf Novy ke skladbě.

Telka bude nejen sedmým kanálem Novy, ale také sedmým kanálem v multiplexu 4 firmy Digital Broadcasting Radima Pařízka. Tím kanály Novy dostanou v síti početní převahu - budou tam čtyři (Nova HD, Fanda, Smíchov, Telka), vedle nich pak ČT1 HD, Pařízkova Pohoda a teleshoppingová Inzert TV. To může být další krok k tomu, aby Nova celou vysílací síť získala pro sebe - šéf Novy Andruško dřív opakovaně naznačil, že pokud by Pařízek síť prodával, opci má právě Nova.

Telka bude dostupná také přes O2 TV, kabelové sítě UPC a v jednání je umístění na satelitní platformě Skylink.

V období před dodáváním denních dat sledovanosti bude Telka obchodována podle pásmového ceníku podobně jako placené stanice Nova Sport nebo MTV.