Šéf Českého rozhlasu Duhan dostal nejvyšší možnou pololetní odměnu 480 tisíc Kč

Rada Českého rozhlasu schválila na svém středečním zasedání v Českých Budějovicích odměnu za letošní 1. pololetí generálnímu řediteli instituce Peteru Duhanovi, a to v maximální možné výši 480 tisíc Kč. Ta odpovídá trojnásobku měsíční základní mzdy, která činí 160 tisíc Kč.

Duhan podle jednomyslného rozhodnutí rady splnil všechna stanovená kritéria: dodržel plánovaný rozpočet rozhlasu (váha 40 %), zajistil dodržování Kodexu a Statutu Českého rozhlasu (35 %), držel se usnesení kontrolní rady (15 %) a udržel celkový podíl rozhlasu na poslechovosti nad 21 %, konkrétně to bylo 21,1 % (10 %).

Pro odměnu byl i kritik současného vedení a hlavně svých kolegů Petr Šafařík - byť podotkl, že dodržování Kodexu a Statutu se zatím výrazně externě neprověřovalo, navzdory tomu, že veřejnoprávní rádio začíná procházet největšími změnami od roku 1989.

„Rada konečně spěje k tomu, že si od nezávislých a kvalitních odborníků nechá zpracovat analýzu toho, nakolik skutečně rozhlas plní svou veřejnoprávní misi,“ uvedl Šafařík.