Šéf ČT Dvořák si najmenoval poradní kolegium, jsou v něm Mathé, Pittermann, Fištejn, Svoboda a Šmíd

Generální ředitel České televize si vybral pětici osobností, která má tvořit jeho poradní kolegium. Tvoří ho někdejší šéf České televize Ivo Mathé, zkušený programový pracovník a v 90. letech programový ředitel ČT Jiří Pittermann, politický komentátor známý ze Svobodné Evropy Jefim Fištejn, režisér Jiří Svoboda a mediální analytik Milan Šmíd.

„To je pět lidí, se kterými bych se chtěl na měsíční bázi setkávat a diskutovat s nimi základní strategické kroky, kterými se Česká televize bude ubírat,“ řekl dnes Dvořák televizním radním. „Je to další důkaz, že se Česká televize skutečně otevírá zpětné vazbě,“ komentoval to předseda Rady ČT Milan Uhde.

Informoval je také, že do čela právního oddělení jmenoval Lenku Srbovou. Právní oddělení nemělo řádné vedení od října, kdy z televize krátce po Dvořákově nástupu odešla jeho vedoucí Vladimíra Vocetková.

Zítra hodlá vedení ČT zahájit výběrová řízení na šéfy tvůrčích producentských skupin, vrací se tím k systému televizní tvorby, který fungoval právě za ředitele Mathého. Na tendry by měla dohlížet čerstvá šéfka vývoje nových pořadů Jana Kasalová.

Zájemci mají na přihlášení čas do 9. února.

Sdílejte