V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Šéf ČT Dvořák zrušil expertní komisi, za stížností redaktorů „udělá tlustou čáru“

Po „generálním pardonu“ má přijít změna organizační struktury redakce a vytvoření „interního editoriálního panelu“.

Petr Dvořák a Milan Uhde na schůzi Rady ČT začátkem listopadu. Foto: Petr Topič / Mafra / Profimedia.cz

Petr Dvořák a Milan Uhde na schůzi Rady ČT začátkem listopadu. Foto: Petr Topič / Mafra / Profimedia.cz

Komise externích expertů, která měla posoudit stížnost 24 redaktorů na šéfredaktora zpravodajství Petra Mrzeny, se nakonec vůbec nesejde. Generální ředitel České televize Petr Dvořák komisi, z níž se postupně omluvili dva z pěti jejích členů, zrušil, nedoplní ji tedy ani neustaví novou. „Hodlám za současnou situací udělat tlustou čáru,“ prohlásil dnes před televizními radními.

Dvořák řekl, že podle jeho názoru nedošlo v řadě inkriminovaných případů, které redaktoři v čele s Danielou Drtinovou a Adamem Komersem kritizovali, ani k porušení zákona o České televizi, ani etického kodexu České televize. „Z tohoto pohledu považuju podnět pracovníků za neoprávněný,“ řekl ředitel televize.

Vnitřní procesy jsou podle něj plně v kompetenci ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala, Mrzenova přímého nadřízeného. „A ten má i nadále moji plnou důvěru,“ prohlásil Dvořák na začátku i na konci svého dnešního expozé před radními. Zároveň šéf ČT prohlásil, že proti stěžujícím si nevyvodí žádné sankce.

S udělením „generálního pardonu“, jak Dvořákův krok nazval radní Jan Prokeš, souvisí ředitelův plán změnit organizační strukturu a vytvořit „interní editoriální panel“. Ten by měl do budoucna řešit podobné rozepře nad obsahem zpráv. Dvořák přitom míní, že určitě další vznikat budou, poněvadž v České televizi existuje „pluralita názorů“: „Tím pádem zde budou vznikat konflikty.“