Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Šéf ČT upravuje dřívější informace: nový design včetně loga vyšel na 1 milion Kč

Ne 430 tisíc, ale zhruba jeden milion korun stálo vytvoření loga a nového grafického designu České televize. Podle ČTK to na středeční schůzi Rady ČT řekl generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák. Reagoval tak na výzvu radního Radka Mezuláníka, aby mu předložil rozpočet nákladů souvisejících právě s pořízením a přechodem na novou značku.

Při uvedení korporátního loga a chystaného návazného designu ČT od Studia Najbrt Dvořák v dubnu oznámil, že toto přijde na 430 tisíc Kč. Nepočítal v to ale například náklady na nové písmo TV Sans. Další interní peníze padnou na postupnou implementaci nové značky na materiály a předměty ČT.