Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Šéf ČT24 Bradáč: K zásadní změně v ČT zatím nedošlo

Bradáč napsal, že kandiduje na ředitele ČT, aby odstranil „nedobré stereotypy uvnitř instituce“.

Roman Bradáč. Foto: Jaroslav Hodík, ČT

Roman Bradáč. Foto: Jaroslav Hodík, ČT

Roman Bradáč, výkonný ředitel zpravodajské ČT24, kritizuje „slabou úroveň“ řízení týmu svého bývalého blízkého kolegy, dnes už bývalého šéfa ČT Jiřího Janečka.

Janeček v loňském roce 2010 ohlásil a oficiálně k 1. lednu 2011 zahájil údajně historicky největší změnu vnitřního i vnějšího fungování televize veřejné služby. „Zatímco programová profilace byla nastartována, personální a ekonomická část restrukturalizace zatím de facto nezačala,“ konstatuje Bradáč v kandidátském projektu, který nechal zveřejnit Radu ČT.

„Česká televize ohlásila zásadní změnu v podobě Plánu restrukturalizace, jehož realizace byla zahájena k datu 1. 1. 2011. Kromě změny organizační struktury k žádné zásadní změně nedošlo,“ píše dále šéf ČT24.

Roman Bradáč: Koncepce dalšího rozvoje a fungování ČT (PDF)

Bradáč je jeden z pravděpodobných finalistů nadcházející volby generálního ředitele ČT. Spolu s 31 ostatními usiluje o to, stát se nástupcem Jiřího Janečka, kterému před lety nejdřív šéfoval v redakci zpravodajství, později po návratu z postu zpravodaje v USA (a Janečkově zvolení ředitelem) naopak vedl jeho kancelář, a následně se jím nechal udělat ředitelem ČT24.

Bradáč také Radě ČT napsal, že kandiduje, aby odstranil „určité nedobré stereotypy uvnitř instituce“. V podniku je podle něj „slabá úroveň interní komunikace a firemní kultury, slabá úroveň řízení“. Proč? Bradáč vypočítává:

  • řídící a schvalovací procedury jsou příliš zdlouhavé a účastní se jich velké množství článků všech stupňů řízení, odpovědnost a kompetence nejsou v souladu s interními předpisy
  • nedostatek manažerských dovedností a zkušeností na 1. a 2. řídící úrovni
  • nízký podíl odborníků se zkušenostmi z oboru a z fungování jiných firem.

Roman Bradáč naopak pochválil fungování „své“ ČT24, jako první ze silných stránek České televize.

Tvrdí rovněž, že klesající sledovanost hlavní zpravodajské relace Události je mýtus a že to není ostuda. „Kontinuální zpravodajství zavedené ve vysílání ČT24 zcela přirozeně postupně ‚ruší‘ hlavní pozornost na zaběhlé zpravodajské relace vysílané na plnoformátovém kanálu ČT1,“ argumentuje.

Podíl stanic na televizním trhu 2001-2011. Zdroj: ATO via projekt Romana Bradáče

Podíl stanic na televizním trhu 2001-2011. Zdroj: ATO via projekt Romana Bradáče

Do budoucna dává v ČT důraz na původní tvorbu, stabilizaci rozpočtu, seriózní zpravodajství, menší počet manažerů i rozšíření mezinárodní spolupráce.

Vývoj výše koncesionářského poplatku a počtu evidovaných televizních přijímačů. Zdroj: VZ ČT, MF ČR, ČNB via projekt Romana Bradáče

Vývoj výše koncesionářského poplatku a počtu evidovaných televizních přijímačů. Zdroj: VZ ČT, MF ČR, ČNB via projekt Romana Bradáče