Šéf Economie Latuske stojí za Piskáčkem

„Dlouhodobě považuji působení Vladimíra Piskáčka v roli ředitele redakcí za úspěšné,“ podporuje generální ředitel Economie Roman Latuske svého klíčového podřízeného.

Roman Latuske. Foto: Economia

Roman Latuske. Foto: Economia

Ředitel redakcí vydavatelství Economia Vladimír Piskáček byl v uplynulých týdnech opakovaně veřejně kritizován svými podřízenými, od nejvýš postaveného manažera mediálního domu Zdeňka Bakaly má ale podporu. Aspoň podle vyjádření generálního ředitele Romana Latuske, které si Médiář vyžádal k aktuálnímu dění, tedy v reakci na Piskáčkovy zásahy do rozhovoru s Radimem Jančurou a další údajné, o nichž se zmiňuje odcházející editor Aktuálně.cz Michal Štůsek.

„V redakci se začaly šířit případy vašich zásahů do článků, někdy dokonce bez vědomí autora,“ tvrdí Štůsek v otevřeném dopisu, jímž o víkendu oznámil své rozhodnutí z Economie odejít. „Někteří redaktoři/ky na to reagovali výpovědí, jiní tento novinářský faul se skřípěním zubů přešli. Rozhovor s Jančurou je jen střípkem do této mozaiky,“ prohlásil také editor.

„Osobní email editora Aktuálně.cz Michala Štůska vyjadřuje jeho osobní názor,“ reagoval pro Médiář šéf Economie Latuske. K předchozímu případu dodatečně upravovaného interview s Jančurou generální ředitel vydavatelství uvádí: „Pokud jde o práci ředitele redakcí, případ, který zmiňujete, vzbudil kritické reakce vůči jeho konkrétnímu rozhodnutí. Dlouhodobě nicméně považuji působení pana Piskáčka v roli ředitele redakcí za úspěšné.“

Vladimír Piskáček

Ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček

„Společně s Vladimírem Piskáčkem budeme pokračovat v rozvoji obsahové nabídky našich print i online titulů. V posledním roce se podařilo inovovat nebo nově spustit řadu projektů. Máme na ně převážně kladné ohlasy od čtenářů i obchodních partnerů, což se promítá do návštěvnosti jednotlivých sekcí a tržeb společnosti. Mimochodem, návštěvnost zpravodajského webu Aktuálně.cz vzrostla meziročně o 5 % na 1,54 milionu reálných uživatelů měsíčně,“ cituje Roman Latuske oficiální statistiky NetMonitoru (míní přístupy na desktop v průměru za první pololetí).

Další práce v Economii se už nicméně nebude účastnit několik redaktorů, kteří se rozhodli odejít. Kromě Štůska to jsou Jindřich ŠídloVáclav Dolejší, Radek NohlLucie Stuchlíková a člen užšího vedení Jiří Kubík, který se v Economii staral o sdílený obsah. Všichni jdou do nově budované redakce zpravodajství české internetové jedničky Seznam.cz. „A od zítřka už pěkně zostra do budování nové redakce,“ ohlásil Kubík včera na Facebooku po úvodním dni v Seznamu. „Zpravodajství spouštíme od září,“ informoval Dolejší.

Ředitel Latuske v reakci na odchody - zejména Šídlovu výpověď - řekl webu Mediaguru.cz, že do Economie by „v dohledné době mělo přijít až deset nových novinářů, kvalita obsahu nebude ohrožena“. Pro Médiář odmítl komentovat, kdo přesně zmíněné odcházející redaktory nahradí: „Prosím o pochopení, že detaily personálních změn nebudeme komentovat. Můžu ale potvrdit, že do newsroomu Economie nastoupí několik nových posil.“