Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Šéf Economie Warnecke po čtvrt roce skončil, firmu přechodně řídí Kamil Čermák

Kamil Čermák, André Warnecke a Zdeněk Bakala v novém newsroomu Economie za 100 milionů Kč

Kamil Čermák, André Warnecke a Zdeněk Bakala v novém newsroomu Economie za 100 milionů Kč

Vydavatelství Economia finančníka Zdeňka Bakaly oficiálně potvrdilo informaci, kterou přinesl Motejlek.com, totiž že André Warnecke ve funkci generálního ředitele tohoto podniku skončil, pouhé tři měsíce poté, co nastoupil.

„Pan André Warnecke se dohodl s akcionáři společnosti o uvolnění z funkce generálního ředitele společnosti z rodinných důvodů. Valná hromada jej 2. září odvolala z představenstva společnosti a pověřila řízením vydavatelství až do jmenování nového generálního ředitele Kamila Čermáka, místopředsedu představenstva,“ uvedlo vydavatelství.

„Věřím, že i nadále budeme moci využívat odborných znalostí a zkušeností Andrého v roli externího poradce při probíhající restrukturalizaci vydavatelství,” prohlásil Čermák. Motejlek.com přitom píše, že šlo o vyhazov na hodinu. A Mediaguru.cz připomíná neoficiální zvěsti, že Warnecke odešel, protože se s Bakalou neshodl na příchodu Vladimíra Piskáčka - bývalého zástupce šéfredaktora E15, pak Lidových novin - na pozici ředitele obsahu. Bakala ho chtěl, Warnecke byl proti.

Warnecke za čtvrt roku svého působení odmítl poskytovat rozhovory a vyjma uvedení nového loga vydavatelství se veřejně neví o žádném znatelném kroku ve vedení firmy.

Nové logo Economie od Dynamo Design

Nové logo Economie od Dynamo Design

Economia v letošním roce přemístila všechny své redakce do nově zrekonstruovaných prostor v pražském Karlíně. Čeká ji také najít společnou cestu s internetovou firmou Centrum Holdings, kterou Bakala nedávno koupil.