Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Šéf grafiky ČT24, ČT4 a Událostí Alan Záruba odchází z ČT na Novu

Po pěti letech odchází z České televize výtvarný ředitel ČT24 a ČT4 Alan Záruba. K ukončení spolupráce dochází po vzájemné dohodě s vedením televize ke dni 25. května, oznámila ČT. Zárubovým dalším působištěm bude komerční televize Nova, ke konkurenci jde na podobnou pozici.

“Dostal jsem od Novy seriózní nabídku, sešli jsme se a dohodli jsme se. S ČT se rozcházím v dobrém a po vzájemné korektní dohodě. Od 1. června bych měl působit jako art director zpravodajství a publicistiky Novy,” řekl Médiáři.

Šéf grafického designu České televize – bratr komentátora Roberta Záruby – se podepsal mimo jiné pod změnu vizuální prezentace ČT v roce 2007, významně se podílel na probíhající modernizaci loga a vizuálního stylu ČT a který stojí i za novou grafickou podobou hlavních večerních zpráv Události.

Nova přetáhla odborníka České televizi měsíc a půl poté, co veřejnoprávní médium přišlo s novou podobou hlavních zpráv (které ubraly diváky léta nejsledovanější relaci v zemi, komerčním Televizním novinám), navíc v době, kdy se ČT chystá na rozsáhlou implementaci nového loga od Studia Najbrt a nového vizuálního systému.