Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Šéf Lidových novin Dalibor Balšínek je na Twitteru

Followeři se mohou těšit na další úderná vyjádření o internetu.

Dalibor Balšínek, výkonný ředitel Lidových novin zastávající funkci šéfredaktora a zároveň v představenstvu mediálního domu Mafra zodpovědný také za iDnes.cz a multimédia, si založil účet na sociální síti Twitter pod názvem @balsinek. Svůj první tweet publikoval 1. prosince.

V dalších dnech prostřednictvím Twitteru upozorňoval na konkrétní texty v Lidových novinách, zaznamenal momentku z redakční porady či glosoval konec ipadového deníku The Daily. V redakci Lidovek není jediným, kdo Twitter využívá - svůj účet mají třeba šéf webu Lidovky.cz Radek Kedroň (@kedrix79) či vedoucí domácího oddělení Vladimír Křivka (@vlkgabriel).

Twitter omezující jednotlivá sdělení na 140 znaků může Balšínkovi vyhovovat - v minulosti opakovaně šéf Lidovek zaujal na oborových konferencích v debatách o digitálních podnicích právě údernými vyjádřeními.

Před dvěma a půl lety prezentoval tezi, že „internet je médium plebsu“ - v rámci úvahy, že papírové noviny zůstanou pro elity, zatímco ostatním postačí konzumovat zprávy elektronicky.

Jak řekl na akademické půdě v roce 2009, konkrétně o Facebooku si myslí jen špatné věci - že ho používají lidi, kteří nemají kamarády, jsou sexuálně frustrovaní, potřebují si něco kompenzovat a asi ani nemají co dělat.

Letos v listopadu na Foru Media zase označil americké společnosti Google a Apple za „globální Big Brothery“, v tom smyslu, že komplikují podnikání vydavatelským domům coby producentům původního obsahu.