Šéf marketingu Czech News Center Jan Samko zúročil své angažmá v Datartu

Mobily, energie, pojištění a teď i vlastní počítač. Czech News Center zkouší další spolupráci.

MediaBook od Czech News Center se bude prodávat výhradně v Datartu

MediaBook od Czech News Center se bude prodávat výhradně v Datartu

MediaBook od Czech News Center

MediaBook od Czech News Center bude mít přednastaveny odkazy na 25 webů mediálního domu

Mediální dům Czech News Center přináší ve spojení se prodejcem elektroniky Datart a počítačovým gigantem Microsoft nový notebook nazvaný MediaBook, s dovětkem „počítač bez bariér“. Pro Czech News Center se jedná historicky už o několikátý typ externí obchodní spolupráce. Už v roce 2012 uvedlo vydavatelství - ještě jako Ringier - na trh mobilní služby BleskMobil, v roce 2014 pak začalo rovněž pod značkou nejprodávanějšího deníku nabízet i elektřinu nebo plyn.

O „svém“ notebooku Czech News Center tvrdí, že byl vytvořen podle požadavků běžných uživatelů, což v reálu znamená, že je lehký, s dlouhou výdrží baterií a kompromisem mezi přijatelným výkonem a konečnou cenou 5.999 Kč. Navíc má nabízet snadnější dostupnost mediálních webů Czech News Center jako Blesk, iSport či Reflex, přístup na ně je tak v přístroji přednastavený v záložkách prohlížeče.

„Nešlo pouze o to, vzít něco, co tu už bylo nebo se vyrábí, a nalepit na to logo. Produkt jsme navrhovali od úplného počátku,“ popisuje vznik počítače Jan Samko, ředitel marketingu Czech News Center. A právě jeho jméno v tomto případě představuje pojítko mezi novinkou a spoluprací s externími subjekty. Samko působil jako marketingový působil v počátcích Alzy a je duchovním otcem dodnes hojně diskutovaného maskota v podobě ukřičeného zeleného mimozemšťana Alzáka. Před svým loňským nástupem do Czech News Center tři roky zastával post marketingového ředitele Datartu.

MediaBook se bude prodávat výhradně právě v Datartu. „Notebooky patří v prodejní síti Datart k nejprodávanějším segmentům v oblasti IT. Očekáváme, že MediaBook, s ohledem na jeho navržení, chytré řešení klávesnice a přívětivé uživatelské prostředí, bude nejprodávanějším modelem této kategorie a cenové třídy,“ uvádí Eva Kočicová, mluvčí značky Datart.