Výroční ceny přímého marketingu IMC Czech Awards letos přidávají dvě nové kategorie Produktový launch a Budování značky. Víc v rozhovoru s šéfkou poroty Monikou Otradovcovou.

Šéf ostravské ČT Ilja Racek rezignoval, po 11 letech ve funkci

Studio zatím povede Milena Sladká, která v Ostravě působí jako vedoucí ekonomiky a provozu.

  • ČTK
  • 09. 01. 2013 14:05
Ilja Racek. Foto: ČT

Ilja Racek. Foto: ČT

Ředitel televizního studia Ostrava České televize Ilja Racek rezignoval na svou funkci, kde setrvá do konce ledna. Na dnešním zasedání Rady ČT to řekl generální ředitel televize Petr Dvořák. Vedením studia Ostrava bude dočasně pověřena Milena Sladká, která zde nyní působí jako vedoucí ekonomiky a provozu.

Jedním z důvodů Rackova odchodu je podle Dvořáka fakt, že mu příští rok končí funkční období, kdy má zároveň začít významná transformace studia. Racek by prý chtěl, aby změny vedl člověk, který na ně bude mít větší časový mandát. „Dalším důvodem je, že se po 11 letech v čele studia cítí trochu unavený a chtěl by využít toho, že se mu blíží důchodový věk,“ řekl Dvořák.

O dalším postupu, který povede k určení nového šéfa ostravského studia, bude Dvořák informovat na příštím zasedání rady.

Třiašedesátiletý Racek, který vystudoval režii na DAMU a Fakultu sociálních věd a publicistiky UK, začal pracovat v Československé televizi v roce 1975 jako pomocný režisér. Koncem 80. a začátkem 90. let působil jako šéf činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Mezi lety 1998 a 2001 pracoval jako náměstek ministra kultury. Studia v Ostravě Racek řídí od roku 2002.

Sladká vystudovala Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě. V minulosti pracovala jako náměstkyně ředitele Divadla Petra Bezruče v Ostravě či jako náměstkyně ředitele Národního divadla moravskoslezského. Do studia v Ostravě nastoupila na pozici vedoucí ekonomického úseku v roce 1996.