Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Šéf Primy Singer jako viceprezident MTG skončil

Po dvou letech a pěti měsících se má generální ředitel televize Prima Marek Singer soustředit opět výhradně na řízení v Česku.

Marek Singer. Foto: Vojta Herout

Marek Singer. Foto: Vojta Herout

Generální ředitel televize Prima Marek Singer odstoupil z funkce výkonného viceprezidenta pro střední a východní Evropu švédské mediální skupiny Modern Times Group (MTG), která Primu z 50 % vlastní. Oznámila to dnes MTG, změny jsou platné k dnešku. Podle ní se Singer má dál plně věnovat roli šéfa televize Prima.

Singer nastupoval na místo generálního ředitele Primy v roce 2008. Viceprezidentem byl od ledna 2013, generálním ředitelem Primy se v tu dobu stal Martin Konrád, na jaře 2014 však Konrád (společně s výkonným ředitelem Pavlem Kejlou) odešel a Singer funkci přebral zpět. Rok poté mu mateřská MTG ponechává výhradně jen šéfování tuzemských televizních aktivit.

Generálním ředitelem divize volně vysílajících televizí, rádií a digitálních aktivit v Pobaltí, Česku a v Bulharsku se místo toho nově stává jedna z dalších výkonných viceprezidentů MTG Jette Nygaard-Andersenová. Její a Singerův přesun je součástí dnes oznámených širších změn v managementu MTG.

Absolvent Vysoké školy chemicko-technologické Singer před Primou prošel jako manažer firmami Unilever, Masterfoods a Karlovarské minerální vody, produkujícími rychloobrátkové zboží.