V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Šéf programu Fridrich získal pro ČT další pozici v EBU

Česká televize poprvé zasedne v předsednictvu televizního výboru Evropské vysílací unie. Od loňska má svého zástupce i v nejvyšším vedení.

  • ČTK
  • 04. 06. 2015 11:25
Programový ředitel ČT Milan Fridrich. Foto: ČT

Programový ředitel ČT Milan Fridrich. Foto: ČT

Ředitel programu České televize Milan Fridrich se dnes stal viceprezidentem výboru pro strategický rozvoj televizních služeb Evropské vysílací unie. ČT tak po loňském zvolení generálního ředitele Petra Dvořáka do nejvyššího vedení unie získala další vysokou funkci v této organizaci zaštiťující veřejnoprávní média v Evropě. Současně je to poprvé, co zástupce ČT zasedne v předsednictvu televizního výboru, oznámila dnes mluvčí Alžběta Plívová.

Fridrich je po hlasování členů výboru jedním ze čtyř viceprezidentů orgánu, který zodpovídá za strategické plánování a rozvoj televizních služeb v Evropě. K úkolům čtrnáctičlenného výboru patří mimo jiné i prosazování nových mediálních služeb v rámci postupného rozvoje digitalizace, kontrola rozvojového fondu EBU či tvorba strategické koncepce vývoje televize Vize 2020. Ve vedení orgánu zasedne vedle prezidenta Glena Killanea z Irska a tří místopředsedů z britské BBC, finské YLE a španělské RTVE.

„Zvolení místopředsedou televizního výboru EBU potvrzuje silnou pozici České televize v rámci evropských veřejnoprávních stanic,“ uvedl Fridrich. ČT je podle něj nyní na mezinárodní scéně aktivnější, zejména na poli evropské mediální legislativy a zavádění aktuálních televizních trendů do vysílání. „Díky zastoupení ve vedení toho výboru nyní budeme mít navíc možnost usilovat o další mezinárodní koprodukce či jiné formy financování programových formátů,“ dodal.

Evropská vysílací unie v současnosti sdružuje 73 aktivních členů z 56 zemí. Přidruženy jsou k ní další desítky zemí z celého světa.