Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Šéf rozhlasu Duhan dostal odměnu 300 tisíc, poslanci s ním byli spokojeni

Bonusy řediteli podle regulí přísluší poté, co poslanci schválí jednak výroční zprávu o činnosti, jednak o hospodaření veřejnoprávního rádia. To se v minulých dnech stalo.

Odměnu ve výši 300 tisíc korun dnes přiřkla prozatímnímu řediteli Peteru Duhanovi Českého rozhlasu kontrolní rozhlasová rada. Médiáři to řekla předsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová.

Bonusy řediteli podle regulí přísluší poté, co poslanci schválí jednak výroční zprávu o činnosti, jednak o hospodaření veřejnoprávního rádia za předchozí rok. To se v minulých dnech stalo.

Za každou z obou výročních zpráv, které rozhlas prostřednictvím své rady poslancům předkládá, si ředitel přijde na 150 tisíc korun. Narozdíl od čtvrtletních, půlročních a ročních odměn šéfa České televize to jsou jediné bonusy, které ředitel rozhlasu pravidelně dostává.

Ředitel ČT Jiří Janeček bere v základu 165 tisíc měsíčně, se všemi bonusy si může přijít průměrně až na 237 tisíc za měsíc. Jeho odměny jsou přitom vázané také na ukazatele sledovanosti, spokojenosti diváků či hospodaření.

Naopak v Českém rozhlasu se za bývalého ředitele Václava Kasíka stalo dlouhodobou praxí plat ředitele nezveřejňovat. Šéf je totiž zároveň zaměstnancem rozhlasu a rada prý podle Jaklové se musela řídit tím, že Kasík to, kolik bere, říkat nechtěl.

Výši dnešních odměn rada na dotaz Médiáře publikovala, protože s tím Duhan souhlasil.