Šéf rozhlasu Duhan odvolal náměstka Koliandra

Vyhazov je bleskový, náměstek je odvolán k dnešku. Důvodem byly problémy ve vedení sekce správy a provozu, tvrdí šéf veřejnoprávního rádia.

  • ČTK
  • 04. 05. 2015 14:05
Michal Koliandr. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Michal Koliandr. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan k dnešnímu dni odvolal náměstka pro správu a provoz Michala Koliandra. Konkrétní důvod odvolání rozhlas nezmínil. „Důvodem byly problémy ve vedení jeho sekce. Oblast správy a provozu nyní bude spadat po nezbytně nutnou dobu přímo pod generálního ředitele,“ uvedl bez dalších podrobností mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Koliandrovu agendu dočasně přebírá ředitel Duhan.

Jednapadesátiletý Koliandr v Českém rozhlasu působil od prosince 2012 jako ředitel ekonomického odboru. Náměstkem se stal na začátku loňského roku, kdy nahradil odcházejícího Ladislava Musila. V minulosti pracoval mimo jiné jako generální ředitel Mediaservisu. V pozici náměstka působil od začátku roku 2014. Do jeho gesce spadaly zejména ekonomické činnosti, mimo jiné správa rozhlasových poplatků, příprava vysílacích tendrů či prodej majetku. Stál mimo jiné za klíčovou koncepcí dalších deseti let, totiž za plánem digitalizace, který letos za rozhlas představoval kontrolní rozhlasové radě.

Nejvyšší management se v rozhlasu naposledy měnil loni v létě, kdy rezignoval náměstek pro oblast strategického rozvoje Jiří Svoboda. Náplň uvolněné pozice se tehdy rozdělila mezi ostatní resorty, například obchod, marketing a projektové řízení převzal právě Koliandr.