V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Šéf rozhlasu Duhan opět zašel za prezidentem

Šlo prý o plánovanou zdvořilostní návštěvu a o obnovení Hovorů z Lán řeč nebyla.

  • ČTK
  • 16. 06. 2015 09:10
Prezident Miloš Zeman. Foto: Profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman. Foto: Profimedia.cz

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan se v pondělí sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Téma schůzky Hrad nekomentoval. Uvedl jen, že se uskutečnila na žádost šéfa rozhlasu. Šlo o plánovanou zdvořilostní návštěvu, řekl ČTK bez dalších podrobností mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. O možném obnovení pořadu Hovory z Lán na vlnách Českého rozhlasu podle něj účastníci schůzky nejednali.

Sdílnější nebyl ani mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. „Setkání na Pražském hradě se uskutečnilo na žádost pana generálního ředitele Petra Duhana. Z tohoto důvodu k tomu nemám žádný komentář,“ řekl prezidentův mluvčí.

Duhan se Zemanem se sešli už v prosinci

Peter Duhan. Foto: Český rozhlas

Peter Duhan. Foto: Český rozhlas

Duhan se s hlavou státu sešel už loni v prosinci, kdy spolu probírali události kolem rozhlasových Hovorů z Lán. Prezident Zeman v nich tehdy použil vulgární výroky, za což si rozhlas od vysílací rady a Rady Českého rozhlasu vysloužil upozornění na porušení zákona a kodexu veřejnoprávního rádia. 

Kvůli nesouhlasu prezidenta s předtáčením pořadu se pak jeho pravidelné rozhovory z veřejnoprávního rozhlasu přesunuly na stanici Frekvence 1.