Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Šéf rozhlasu Zavoral má první bonus 430.000 Kč

René Zavoral si napoprvé odnáší nejvyšší možnou odměnu za splnění všech kritérií.

  • ČTK
  • 17. 08. 2016 17:15
René Zavoral. Foto: Vojta Herout

René Zavoral. Foto: Vojta Herout

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral dostane za první pololetí letošního roku odměnu 430.000 Kč. Splnil všechny výkonové ukazatele, kterými je její vyplacení v plné výši podmíněno. Rozhodla o tom dnes rada Českého rozhlasu.

Rada může dvakrát ročně udělit generálnímu řediteli odměnu ve výši trojnásobku základní mzdy 160.000 Kč. Odpovídalo by to 480.000 Kč, ale Zavoral byl zvolen do funkce od 21. ledna, a proto je odměna kvůli kratšímu období nižší.

Největší váhu 40 % má kritérium dodržování kodexu a statutu Českého rozhlasu a zákona o Českém rozhlase a dál po 20 % dodržování usnesení rady, kvalita předkládaných materiálů a naplňování kandidátského projektu na místo generálního ředitele. Radní Petr Šafařík navrhoval snížení odměny kvůli neplnění kritéria dodržování kodexu Českého rozhlasu o 5 %, ale to neprošlo.

Rada dnes také schválila výroční zprávu o hospodaření za loňský rok. Český rozhlas loni vykázal zisk 17 milionů Kč. Zisk proti plánovanému vyrovnanému hospodaření vznikl vyšším výběrem koncesionářského poplatku. Původní plán počítal s vyrovnaným hospodařením a příjmy a výdaji 2,233 miliardy Kč.

Letos je rozpočet veřejnoprávního rozhlasu 2,19 miliardy Kč. Za první půlrok je výběr poplatků zhruba 2 miliony Kč nad plánem. Český rozhlas zaměstnává 1.500 lidí.