Šéf Seznamu Pavel Zima v dozorčí radě vydavatele Práva

Valná hromada Borgisu dnes také zúžila představenstvo.

  • ČTK
  • 26. 03. 2014 11:48
Pavel Zima. Foto: Ivana Dvorská

Pavel Zima. Foto: Ivana Dvorská

Členem dozorčí rady vydavatelství Borgis se stal generální ředitel Seznam.cz Pavel Zima. Rozhodla o tom dnešní valná hromada Borgisu, který vydává deník Právo a dodává obsah mimo jiné pro zpravodajský server Novinky.cz, Super.czSport.cz. Do pětičlenné dozorčí rady nově míří také dosavadní členka představenstva Bohumila Veselá.

Zima do dozorčí rady vydavatelské společnosti vstupuje poté, co Seznam.cz loni získal třetinový podíl od většinového vlastníka a šéfredaktora deníku Právo Zdeňka Porybného. „Tím, že jsem nastoupil do dozorčí rady vydavatelství Borgis, se nijak nemění vztah mezi společností Seznam.cz a například zpravodajským serverem Novinky.cz. Nezávislost redakcí a jejich zpravodajství je pro nás velice důležitá,“ sdělil ČTK Zima.

Valná hromada dnes také schválila návrh na zúžení představenstva, ve kterém po odchodu Veselé do dozorčí rady nadále zůstává předseda Karel Walter. Jde o další proměnu představenstva Borgisu poté, co z něj na konci loňského roku odstoupil Porybný. Akciová společnost Borgis byla založena v roce 1990.